בנייה-ופיתוח-צוותים-והנהלות.png

בנייה ופיתוח צוותים והנהלות

צוות הוא  'חיה' מיוחדת. השלם יכול וצריך להיות גדול מסך חבריו. כדי להגיע למטרה הזו יש צורך לחזק את החיבור של הצוות למשימה המשותפת ולעבוד על הדינמיקה של היחסים. בכל צוות מתקיימים דינמיקות של תחרות, של ניהול גבולות, בכל צוות יש צורך להבחין בין המשימה האישית והארגונית, יש צורך בהכרה ויש חרדת ביצוע, חברי הצוות כיחידים וכשלם עסוקים במרדף אחר השגיות והכרה. כל הרגשות והצרכים האלה מתקיימים באופן מובנה. תמיד. – השאלה היחידה היא אם אפשר יהיה לתעל את כל הדינמיקות הללו אותם לאפיקים מועילים ואפקטיביים או שהם יובילו לקונפליקטים ופגיעה בתפקוד הצוותי.

בתהליך של בניית צוות (צוות חדש) – בונים למן ההתחלה תשתיות של ניהול משימה ובונים מערכת יחסי אמון שיובילו את הצוות לעבודת צוות אפקטיבית.

בתהליך פיתוח צוות (צוות עם היסטוריה) – 'מנקים' משקעים והרגלים בעיתיים שהתפתחו ובונים ביחד תקשורת בינאישית שתחזק את  האמון והקשר בצוות.

בתהליך פיתוח הנהלה- עובדים בנוסף לכל הנ"ל באופן ממוקד על משימת הליבה של ההנהלה (Primary  Task) ועל היכולת של חברי ההנהלה להחזיק באופן אפקטיבי את כפל התפקידים שלהם במינימום מחירים ומתוך ראיה רחבה ומערכתית.