המסע המקצועי שלי

היום אני יודעת שהתחנה הראשונה, שבה נזרעו זרעי התשוקה למקצוע , הייתה כבר בגיל 16 כשהתחלתי להדריך את קבוצת 'אורנים' בנוער העובד... שם עשיתי את צעדי הראשונים (והלא מודעים) במסעי המקצועי.

 

אבל התאהבות לא מספיקה וצריך לבסס את התשוקה עם ידע. אז המשכתי לתחנה השנייה וסיימתי תואר שני  בהצטיינות (M.A). בפסיכולוגיה ארגונית באוניברסיטת חיפה עם תיזה שעסקה במנהיגות מעצבת והשפעתה על מונהגים. (הקשר בין דפוס ההתקשרות לבין מאפייני המנהיגות הכריזמטית האישית או החברתית/ בהנחיית ד"ר מיכה פופר, 1999). בתחנה הזו הבנתי כמה עוצמה והשפעה יש למנהיגות וכמה חשוב לקדם מנהיגות ערכית וחברתית בכל קבוצה וארגון.

 

במסעות, כמו במסעות, ניתן לראות את השביל רק בפרספקטיבה ורק במבט לאחור....כך שרק היום אני יודעת שהתחנה השלישית הייתה המשך טבעי ומשמעותי של המסע.. הגעתי לביסל"מ- 'בית ספר לפיתוח מנהיגות' של הצבא. שם הובלתי מפקדים וצוותים להבין את המשימה המנהיגותית שלהם בתרבות פיקודית- הירארכית. 4 שנים משמעותיות שבהם התיאוריה (מהלימודים) פגשו את הפרקטיקה. 4 שנים שנתתי את כולי וקיבלתי המון בחזרה.

 

ב-15 השנים האחרונות אני יועצת עצמאית, שנודדת בין ארגונים אזרחיים שונים. (עסקיים, חברתיים, ממשלתיים וכד') מלווה מנכ"לים/יות ומנהלים/ות להוביל את הארגון והצוות מתוך הבנה עמוקה של התפקיד והאדם שהם ומסייעת לארגון לפתח תשתיות ניהול ומנהיגות כדרג/ כצוות/כהנהלה.

 

ב-5 השנים האחרונות חברה בעמותת 'אפק' שעוסקת ביחסי קבוצות ובתהליכים מודעים ולא מודעים שמתחוללים בין קבוצות (Group Relations). במסגרת זו אני יועצת בכנסים בינלאומיים שונים.                                                   

 

 

 

לשמחתי, עוד לא הגעתי לתחנה האחרונה... אני ממשיכה במסע.

לומדת מתפתחת ומשתנה.

שלט.png

תחנות